Šovasar Latvijas poligonos nenonāca 1 420 m3 atkritumu

mācija plašsaziņas līdzekļiem

2011.gada 21.septembrī

 

ŠOVASAR LATVIJAS POLIGONOS NENONĀCA 1 420 M3 ATKRITUMU

 

       Šovasar Latvijas poligonos nenonāca 1 420 m3 atkritumušādu faktu atklāj Latvijas Zaļā punkta rīkotās atkritumu šķirošanas veicināšanas kampaņas „Šķiro pa tīro!” rezultāti. Tieši šādu atkritumu apjomu, kas pielīdzināms 24 lielajiem kravas furgoniem, no maija līdz augusta beigām sašķirojuši 25 Latvijas pilsētu iedzīvotāji, tādējādi nodrošinādami, ka atkritumi netika apglabāti poligonos, bet gan otrreizēji pārstrādāti.

 

Kampaņas „Šķiro pa tīro!”ietvaros iedzīvotāji tika aicināti šķirot un pilsētu atkritumu šķirošanas laukumos nodot iztukšotas un saplacinātas PET pudeles, stikla taru, sulu un piena kartona pakas, arī nolietotās elektropreces. Apjoma ziņā visvairāk iedzīvotāji sašķirojuši nolietotās elektropreces – 741,26 m3, tām seko PET pudeles – 333,84 m3 un stikla tara – 279,9 m3. Tāpat arvien aktīvāka kļūst dzērienu kartona iepakojumu (t.s. tetra pak iepakojuma) šķirošanakampaņas laikā ir sašķiroti 65 m3 šāda iepakojuma. Kopumā akcijā piedalījās vairāk nekā 38 000 iedzīvotāji.

 

Visi akcijā savāktie materiāli nonāks pārstrādes rūpnīcās: PET pudelesrūpnīcā „PET Baltija Jelgavā, sulu un piena kartona pakaspapīrfabrikā „Līgatne”, elektrokrāmiuzņēmumosEko Reverss” un „BAO”, bet no sašķirotā stikla jaunas burciņas un pudeles taps rūpnīcā „Warta Glass”, Lietuvā.Jāuzsver, ka, šķirojot un pārstrādājot atkritumus, iedzīvotāji ne vien taupa tādus dabas resursus nafta koksne, kvarca smiltis un dažādu metālu rūda, bet arī savas finanses, jo šķirotie atkritumi, kas veido aptuveni 30-35% no visu mājsaimniecības atkritumu apjoma, tiek izvesti bez maksas.

 

„Šajās dienās publicētā Eurostat informācija par to, ka Latvijas mājsaimniecību saražotais atkritumu īpatsvars ir otrs lielākais Eiropas Savienībā, tikai vēlreiz apliecina, ka atkritumu šķirošanai ir jākļūst par ikviena iedzīvotāja dabisku ikdienas paradumu. Ar ikgadējām šķirošanas veicināšanas kampaņām Latvijas Zaļais punkts ne tikai motivē iedzīvotājus to darīt, bet arī ierāda, ka atkritumu šķirošana nav nedz sarežģīta, nedz apgrūtinoša. No iedzīvotājiem dažkārt dzirdam, ka tie šķirotu, ja vien būtu tāda iespēja. Tāpēc tos, kuriem pie mājām nav sava šķirošanas konteinera, aicinu parādīt interesi, pieprasot šķirošanas konteinerus savam nama vai atkritumu apsaimniekotājam, vai arī izmantot katrā pilsētā ierīkoto šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu,” aicina Latvijas Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

 

Atkritumu šķirošanas laukumu adreses visā Latvijā ir atrodamas http://www.zalais.lv/lv/sabiedribai/kur_skirot_latvija/

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Ivanova

„EKO Media” projektu vadītāja

T. 26464686

E-pasts: liga@ekomedia.lv