SIA „Rēzeknes Namsaimnieks” aktualitātes

Būvdarbu un remonta sezona uzņēmumā rit pilnā sparā, par to plašāk informēsim mazliet vēlāk. Šoreiz namus apsaimniekojošā uzņēmuma vadītājs Vjačeslavs Spičs pastāstīja laikraksta „Rēzeknes Vēstnesis” korespondentei par pieredzes apmaiņas vizīti, informatīvo semināru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un aktuālākajiem notikumiem un lēmumiem šajā laikā.

Iedzīvotāji novērtējuši jaunieviesumu

Lai uzlabotu mijiedarbību ar klientiem un palielinātu caurskatāmību, SIA „Rēzeknes Namsaimnieks” ieviesta jauna prakse. Turpmāk uzņēmuma darbinieki var vērsties pie jebkura mājas iedzīvotāja ar lūgumu pieņemt izpildīto darbu un parakstīt tā saucamo servisa lapu. Tajā norādīta darbu veikšanas vieta, izmantotie materiāli un cita svarīga informācija, kas palīdz ciešāk kontrolēt darbu izpildīšanas kvalitāti. V. Spičs norāda, ka iedzīvotāji pozitīvi uztvēra šo ieviesumu un ar prieku iesaistās procesā, kaut gan atsevišķos gadījumos klientiem ir slinkums iziet no dzīvokļa un klātienē pārbaudīt, kā veikts pakalpojums.

Izmaiņas veiktas arī iekšdarbu pasūtījumu noformēšanā. Pirms tam SIA „Rēzeknes Namsaimnieks” lūdza veikt nomaksu pēc čeka, savukārt turpmāk tiek sagatavots rēķins ar izsmeļošu informāciju par to, kur un kā tika patērēti līdzekļi.

Valmierā — citi cilvēki?

Uzņēmuma pārstāvji viesojās SIA „Valmieras Namsaimnieks”, lai pavērotu, kā darbojas datu un programmēšanas attālinātās nolasīšanas sistēma, kad mājā tiek uzstādīts nevis viens, bet astoņi datu devēji, kas regulē temperatūru siltummezglā. Rēzeknē mājās ar automātisko siltummezglu uzstādīts tikai viens ārējais devējs, tāpēc dažkārt temperatūra mājā nekorelējas ar to, kas notiek ārā. Ar astoņiem devējiem siltummezgls reaģēs uz mitrumu, vējainu laiku utt., un saskaņā ar to regulēs siltuma padeves temperatūru. Kopumā šādai sistēmai jāpaaugstina iedzīvotāju komforta līmenis, kā arī jāļauj ietaupīt siltumenerģiju. Pilotprojekta gaitā sistēma ar astoņiem devējiem uzstādīta Lubānas ielas 7. mājā.

V. Spičs: „Apmeklējot Valmieru, man šķita, ka atrodos citā pasaulē, taču galvenais, ko sapratu, – tas, kā dzīvojam un saimniekojam, ir atkarīgs tikai no mums pašiem. Jāpiebilst, ka Valmierā apskatījām mājas, kuras netiek uzskatītas par paraug­ēkām. Mani pārsteidza arī stikla ieejas durvis kāpņutelpās, kas gādā, lai mājā būtu gan sausāk, gan gaišāk. Diemžēl Rēzeknē pašlaik šāds variants nav iedomājams, – kāds šīs durvis noteikti izsitīs. Vēl viens piemērs: Rēzeknē uzstādām ieejas durvis ar čipiem, Valmierā tas nav nepieciešams. Katrā mājā ir speciāla padome, kas piedalās visos saimniecības un lēmumu pieņemšanas procesos. Namu apsaimniekotājs ir tikai profesionāls palīgs un iedzīvotāju vēlmju īstenotājs. Tieši tāpēc Valmierā ir ļoti daudz siltinātu daudzdzīvokļu māju, un arī nekas nekur nemētājas, viss ir ļoti kārtīgs un sakopts. Mums šķita satriecoši, ka „Valmieras Namsaimnieks” grasās būvēt 150 dzīvokļu māju ar pašvaldības atbalstu, un pusei dzīvokļu jau ir pircēji. Taču jāpiebilst, ka Valmieras kolēģu ceļš, lai sasniegtu ŠĀDU līmeni, ilga deviņus gadus. Agri vai vēlu pie tā nonāks arī pārējās pilsētas.

Vērtējot Rēzeknes situāciju, mani patiešām priecē pašlaik pie mums vērojamās pozitīvās tendences. Arvien vairāk iedzīvotāju sāk domāt par to, kādā mājā viņi vēlētos dzīvot. Atsevišķu paldies jāsaka rēzeknietēm, kuras, iespējams, neizprot tehniskus jautājumus tik labi kā vīrieši, toties ļoti aktīvi darbojas mājas vecāko amatā un uzveļ uz saviem pleciem šo smago nastu, nebaidās lemt. Es vēlos vērsties pie vīriešiem un aicināt viņus nākt un palīdzēt! Arvien vairāk daudzdzīvokļu māju (ap 20) pauž interesi par dalību ES projektos un siltināšanu. Sākumam tie nemaz nav slikti rādītāji!”

Seminārs KNAB

KNAB aicināja iestāžu vadītājus uz semināru par korupciju. Pasākums norisinājās ļoti neierastā vietā – Rīgas Centrālcietumā.

V. Spičs: „Daudzi uztver šādus aicinājumus kā sava veida aizvainojumu, turpretim es klausījos un skatījos ar patiesu interesi. Plānoju koriģēt darba sadali u. c., lai pilnībā izslēgtu jebkāda veida „sānceļus” un nelikumīgu manipulāciju iespējamību ar naudas līdzekļiem un citiem resursiem. SIA „Rēzeknes Namsaimnieks” turpinās sadarbību ar KNAB.”

Jekaterina SMOLICKA