Process ir iesākts…

Facebook.com sociālajā tīklā tika izvietotas Brīvības ielas 3. mājas fotogrāfijas. Galvenā problēma – māja burtiski peld un slīkst ik reizi pēc stiprām lietusgāzēm. Māju apsaimnieko SIA „Rēzeknes Namsaimnieks”. Minētie attēli, protams, izraisīja lietotāju sašutumu, savukārt mēs nolēmām noskaidrot reālo situāciju.

SIA „Rēzeknes Namsaimnieks” pārstāvji nenoliedza, ka šī problēma pastāv un kopumā tā ir daudz sarežģītāka. Māja tik tiešām „slīkst”, no sienas nost krīt ķieģeļi. Tāpat mājā ir viena no lielākajām apkures maksām pilsētā. Brīvības ielas 3. mājā ir pieci dzīvokļi, uzkrājumu fondā ir 3400 eiro.

Absolūti visiem iedzīvotājiem problēma ir zināma, līdz ar to viņi kopīgi nolēma pretendēt uz ES finansējumu un veikt renovāciju, kā arī uzstādīt individuālus siltumenerģijas skaitītājus. Energoaudits un tehniskā projekta sagatavošana jau prasīs ievērojamu summu un, iespējams, ar uzkrājumu fonda līdzekļiem nepietiks. Mājas iedzīvotāji zina, ka jebkurā gadījumā viņiem būs jāņem kredīts un jāpaaugstina apsaimniekošanas maksa par kvadrātmetru. Taču turpmākā siltumenerģijas taupīšana (maksa par apkuri dažkārt sasniedza 2,40 eiro par kvadrātmetru) noteiktā ziņā atvieglos kredīta nastu. Jāpiebilst arī, ka, sagatavojot renovācijas projektus, SIA „Rēzeknes Namsaimnieks” vienmēr cenšas piedalīties arī pilsētas domes līdzfinansējuma programmā, lai maksimāli samazinātu finansiālo slogu mājas iemītniekiem.

Tomēr renovācija ir viens jautājums, bet appludināšana – jau pavisam cits. Lai māja vairs negrimtu lietus ūdeņos, jāierīko lietus ūdens un noteku kanalizācija, kas papildus prasīs 2,5–3 tūkstošus eiro. Jebkurā gadījumā šī tēma tiks vēlreiz apspriesta ar mājas iedzīvotājiem.

Jekaterina SMOLICKA

«Rēzeknes Vēstnesis»