Piesakiet savu daudzdzīvokļu māju sakoptāko pagalmu gada balvai

Latvijas dzīvokļu īpašnieku biedrību asociācija “Mājoklis” ir izsludinājusi konkursu “Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024” (turpmāk “Gada balva 2024”), kas ir pirmais tik plaša mēroga pasākums Latvijā. Tā mērķis ir popularizēt dzīvokļu īpašnieku kopienu sadarbību un saliedēšanos, veicinot un padarot daudzdzīvokļu mājas pagalmus un kvartālus sakoptākus.

Konkursam ir piedāvātas sešas nominācijas:
• Gada balva “Sakoptākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024” (tiek piešķirta vienam no nomināciju uzvarētājiem);
• Sakoptākais Rīgas daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024;
• Sakoptākais valstspilsētas (izņemot Rīgu) daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024;
• Sakoptākais reģionu daudzdzīvokļu mājas pagalms 2024;
• Efektīvākais Latvijas daudzdzīvokļu mājas pagalma risinājums 2024;
• Caur nezālēm uz rozēm 2024.

“Gada balvas 2024” pieteikumu iesniegšana noslēgsies 16. augustā, kad žūrija uzsāks vērtēšanu, lai preses konferencē 11. septembrī nosauktu “Gada balvas 2024” finālistus. Gada balvas ieguvējs un uzvarētājs katrā nominācijā tiks pasludināts un godināts konferencē “Mājoklis 2024” 10. oktobrī. Objektu novērtēšanā piedalīsies 11 nozaru profesionāļi – būvniecības (ainavu arhitekti un pilsētplānotāji) nozares, sabiedrisko organizāciju, pašvaldību un citu jomu profesionāļi.

Lai pieteiktu daudzīvokļu mājas pagalmu kādai no nominācijām, ir jāaizpilda pieteikums, kur jānorāda:
• pagalma (objekta) precīza adrese;
• pagalma (objekta) atbildīgās personas, kontaktpersonas, daudzdzīvokļu dzīvojamas mājas pilnvarotās personas vārds, uzvārds, telefona numurs, e-pasta adrese vai LR reģistrētās juridiskās personas pārstāvja vai fiziskas personas kontakti, kura pieteica dalībnieku.

Obligāti ir jāpievieno ne mazāk kā 10 kvalitatīvas pagalma fotogrāfijas, kas uzņemtas no dažādiem skatupunktiem, kas ļauj izvērtēt pagalma stāvokli bez apmeklējuma.

Jāizveido 3-10 minūtes gara video prezentācija vai vizītkarte par pagalmu, sakopšanas iniciatīvu, atrisinātajām problēmām.

Pieteikumi jāsūta uz e-pastu info@majoklis.lv vai jāiesniedz, izmantojot konkursa pieteikuma formu vietnē https://majoklis.lv/konkurss/.

Konkursa uzvarētāji saņems vērtīgas dāvanu kartes no būvniecības veikala.

Juna Kjakšta, SIA “Rēzeknes namsaimnieks” vadītāja: “Pēdējo gadu laikā Rēzeknē ir paveikts milzīgs darbs, lai labiekārtotu pagalmu teritorijas. Tas kļuva iespējams, pateicoties pašvaldības atbalsta programmai, ko iedzīvotāji aktīvi izmantoja, lai risinātu ieilgušās problēmas savos pagalmos. Kopš 2014. gada pašvaldība šim mērķim ir piešķīrusi aptuveni 2 miljonus eiro. Turklāt Rēzekne ir līderos pēc renovēto māju skaita Latgales reģionā. Tas viss liecina par to, ka mūsu pilsētā dzīvo iniciatīvas pilni rēzeknieši, kuri šodien var lepoties ar savu pagalmu un māju un dalīties šajā pieredzē ar citiem.
Aicinu visus daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus piedalīties konkursā un parādīt visai Latvijai sava pagalma veiksmes stāstu. “Rēzeknes namsaimnieks” motivēs un palīdzēs pieteikties konkursam. Par saviem sasniegumiem ir jāstāsta, īpaši māju apsaimniekošanas jomā, lai arī citi cilvēki, iedvesmojoties no pozitīvajiem piemēriem, padomātu par savas dzīves kvalitātes uzlabošanu.”