Par sniega tīrīšanu daudzdzīvokļu māju pagalmos

SIA «Rēzeknes Namsaimnieks» atgādina, ka apsaimniekošanas tarifā ziemas sezonā ir iekļauta tikai ietvju un kāpņutelpu izeju tīrīšana. Ja ietves nav, tad tiek iztīrīts viens metrs no brauktuves daļas. Spēcīgas snigšanas gadījumos uzņēmuma sētnieki uz darbu dodas agrāk nekā parasti, lai paspētu iztīrīt sniegu līdz plkst. 8.00.
Pagalma teritoriju (stāvvietu un ceļu) tīrīšana nav iekļauta apsaimniekošanas tarifā. Iemesls vienkāršs – nav iespējams prognozēt sniega daudzumu, kas ziemā uzkritīs. Ja pagalma tīrīšanu ziemas sezonā iekļaut tarifā, tad tas uzreiz jāpalielina par 25–30%. Taču jāņem vērā, ka tad, ja sniega nebūs vai tā būs maz, šie pakalpojumi vienalga tiks iekļauti sētnieka darba samaksā. Neviens nav ieinteresēts mākslīgā apsaimniekošanas tarifa palielināšanā, ne klienti, ne namu apsaimniekotājs.
Ņemot vērā minēto, mājas piebraucamie ceļi un stāvvietas tiek attīrītas no sniega pēc daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāju pieteikuma un tiek apmaksāti no uzkrājumu fonda. Lai pieteiktu pakalpojumu, jāzvana «Rēzeknes Namsaimnieks» administrācijai pa tālr. 646 24501, tālāk informācija tiks nodota konkrētās mājas pārvaldniekam.

 

Kā informēja «Rēzeknes Namsaimnieks» vadītāja Juna Kjakšta, šajā sezonā pagalmu teritoriju tīrīšanai no sniega nepieciešamības gadījumā uz līguma pamata tiks piesaistītas piecas traktortehnikas vienības.
Pēc iepriekšējo gadu pieredzes, jāpiebilst, ka Rēzeknē ir tādi daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, kuri stipras un biežas snigšanas apstākļos spēj vienoties savā starpā un strādāt saliedēti. Viņi negaida, kamēr situācija ar sniegu pagalmā kļūs kritiska, un pašu spēkiem organizē kolektīvo tīrīšanu. Rezultātā iedzīvotāji ir priecīgi un pretenziju ne pret vienu nav.