Ko darīt,

Ko darīt,

lai pie logiem neveidotos kondensāts

     “Janvārī ielikām jaunus plastmasas logus. Stikli telpās aizsvīst, pa nakti mitrums apakšā sasalst 10 cm joslā, pārējās malās – pa 3 cm. Kāpēc notiek?”  jautā Lūcija Kuldīgas novadā.

   Jaunie logi ar stikla paketēm un profilu rāmjiem ir daudz siltumekonomiskāki nekā vecie. Vienlaikus tie arī daudz mazāk laiž cauri gaisu un tāpēc rada ventilācijas problēmas, kuras pirms tam varēja nebūt. Nepietiekamas gaisa apmaiņas dēļ telpās uzkrājas mitrums, kuru bagātīgi izdala cilvēki, dzīvnieki, augi, veļas žāvēšana un pusdienu gatavošana. Mitrais gaiss uzkrājas pie loga un kondensējas vēsākajās vietās, kas veidojas stikla paketes un rāmja sadurē. It īpaši, ja tur izmantoti alumīnija distanceri un profili nav piemēroti. Šādā situācijā telpas nepieciešams regulāri vēdināt, kaut vai dažas reizes dienā kārtīgi attaisot logus. Vislabāk ierīkot piespiedu ventilāciju ar speciālu gaisa padevi. var būt arī aizvāžama lūka zem vai virs loga.

Protams, visdrošāk logiem ir izmantot trīskāršās stikla paketes ar termiskajiem distanceriem, tad arī mitrākās iekštelpās kondensāts veidojas mazāk. Izraugoties jaunos, nevajadzētu skatīties uz pašiem lētākajiem, jo tiem ir savas problēmas.

Ja, sakārtojot vēdināšanu, joprojām veidojas salstošs kondensāts, jāgriežas pie logu pārdevēja un jāizvirza pretenzijas, varbūt nāksies mainīt stikla paketes, – iesaka uzņēmumaSaules logi&durvisprojektu vadītājs Gints Gusārs. – Ja pārdevējs jau pazudis, atliek doties uz kādu solīdu logu tirdzniecības firmu un meklēt palīdzību tur.

Latvijas avīze. 04.04.2012 Andris Ozoliņš

http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=345672:kondensts&catid=141&Itemid=164