Bēniņu siltināšana

                                   Bēniņu siltināšana                                                             http://www.building.lv/news/282-siltinasanas-darbi/117590-b%C4%93ninu-siltinasana-%E2%80%93-ieverojama-siltuma-ekonomija-uzreiz

Siltuma zudums, kas iet caur nepietiekami siltinātiem bēniņiem, ir 20–30%. Tādēļ bēniņu siltināšana ir viens no efektīvākajiem siltuma taupības pasākumiem, kas dod tūlītēju efektu. Nosiltināti bēniņi ietaupīs maksu par apkuri un paildzinās ēkas ekspluatācijas laiku.
 Beramo vati ieteicams izmantot arī jaunbūvēs, taču biežāk šī problēma skar 20 gs. sākumā celtās mājas un padomju laikā būvētās daudzdzīvokļu ēkas, kur siltuma izolācijas materiāls parasti ir izmantots 15-20 cm biezs izdedžu, keramzīta vai skaidu slānis. Šāds siltinājums neatbilst mūsdienu siltumizolācijas prasībām, tādēļ bēniņu pārsegums ir papildus jāsiltina. Ieteicamais papildu siltumizolācijas biezums ir vismaz 20 cm. Augot energoefektivitātes prasībām Skandināvijā ēkās tiek iestrādāts līdz pat 70 cm beramās vates slānis.

1 – Antikondensāta plēve
2 – Gaisa šķirkārta bēniņu ventilācijai
3 – Vēja novadīšanas barjera bēniņu ventilācijai
4 – Beramā vate PAROC BLT-9
5 – Esošais siltinājums (izdedži, skaidas)
6 – Gaisa pieplūde

Pažobeļu siltināšana

Ēku renovācijas laikā, izbūvējot bēniņus, nereti tiek padomāts, lai siltums neizplūst no jaunuzbūvētās telpas, taču tiek aizmirsts par pažobeļu siltināšanu. Tās sastāda ap 30% no kopējās siltināmās pārseguma platības, tādēļ, veicot to siltināšanu, palielinās energoefektivitāte, samazinot apkurei patērētos līdzekļus. redzam zemāk attēlotajā shematiskajā zīmējumā, siltums no apakšējā stāva nokļūst pažobelē caur papildus nenosiltināta izdedžu slāņa, kausējot uz jumta sniegu un veidojot lāstekas
Vecām koka stāvbūvju ēkām raksturīga siltuma izplūšana caur sienu spraugām. Siltais gaiss, atduroties pret fasādes apdares dēļiem vai dekoratīvo ķieģeļu mūri, ceļas augšup un izplūst no ēkas. Arī šīs problēmas risināšanai lieliski noder beramā akmens vate. Ar vates padeves caurules palīdzību viegli var piekļūt šaurajām pažobelēm un tās nosiltināt.

 

Nenosiltināta pažobele

Pareizi nosiltināta pažobele